Ενημέρωση πακέτου και ερωτήσεις.

Greek Forum
Post Reply
Papasot
Posts: 231
Joined: 13 May 2016 22:32
Location: Patras, Greece

Ενημέρωση πακέτου και ερωτήσεις.

Post by Papasot »

Καλησπέρα Δημήτρη.
Η βιβλιοθήκη glfw έχει νέα έκδοση (από 3.1.2 σε 3.2) με μερικές σημαντικές αλλαγές (για την ακρίβεια αυτό έγινε πριν δύο εβδομάδες, αλλά δεν είχα χρόνο να κατεβάσω και ελέγξω την νέα έκδοση νωρίτερα). Τα νέα ενημερωμένα Slackel πακέτα είναι ανεβασμένα στο γνωστό μέρος και έχω στείλει και το αντίστοιχο ticket στο Sourceforge.

Ένα πράγμα θέλω να ρωτήσω εδώ, πριν φτιάξω τα νέα πακέτα ενημέρωσα το Slackel. Η ενημέρωση στην 32-bit έκδοση έγινε κανονικά, αλλά στην 64-bit έκδοση σταματάει στην μέση και δεν ολοκληρώνεται. Την έκδοση 32-bit την έχω εγκατεστημένη κανονικά σε υπολογιστή, ενώ η 64-bit έκδοση είναι σε VirtualBox (σε 64-bit μηχάνημα). Αμφιβάλλω όμως ότι αυτός είναι ο λόγος που παρουσιάζεται πρόβλημα (έχω ξανακάνει ενημέρωση στο Slackel 64 VirtualBox και γινόταν κανονικά). Συμβαίνει κάτι στην 64-bit έκδοση ή εγώ κάνω κάτι λάθος;

Επίσης, τι γίνεται με το ariadni.noip.me; Εδώ και κάποιο καιρό, όποτε προσπαθώ να ακούσω τον σταθμό σου δεν μπορώ να συνδεθώ.
djemos
Site Admin
Posts: 676
Joined: 15 Apr 2016 06:03

Re: Ενημέρωση πακέτου και ερωτήσεις.

Post by djemos »

Κάτι έγινε με τα slackware current upgrades. Τώρα δουλεύουν οι αναβαθμίσεις.
Όταν αλλάζει η έκδοση τότε το pkgrel=1pp Έτσι μετονόμασα τα πακέτα glfw και τα ανέβασα στα repos του slackel.
To ariadni.noip.me τρέχει όταν τρέχω το server. Απλά τελευταία δεν τον έτρεχα.

Code: Select all

sudo slapt-get -u
sudo slapt-get --upgrade
djemos
Site Admin
Posts: 676
Joined: 15 Apr 2016 06:03

Re: Ενημέρωση πακέτου και ερωτήσεις.

Post by djemos »

Προστέθηκε νέο Link "Radio".
Papasot
Posts: 231
Joined: 13 May 2016 22:32
Location: Patras, Greece

Re: Ενημέρωση πακέτου και ερωτήσεις.

Post by Papasot »

Καλή ιδέα, ευχαριστώ.
Post Reply